Минуло вже три роки, а підприємець і меценат Ростислав Мельник й досі з біллю згадує ті дні. Каже, переломною для нього стала “ніч гніву” у Львові. З 18 на 19 лютого 2014-го місто пережило небачений спалах насильства. Ці дні стали переламними для кожного з нас. Тоді бізнесмен зрозумів, що осторонь залишатись він більше не зможе.

Я був за кордоном у відрядженні. Зразу сів у літак і прилетів. Як раз в цей день почалася стрільба, де загинули герої Небесної Сотні. Було страшно. Було не зрозуміло, що буде далі відбуватися від того, що почалося. Насправді ніхто не знав яким буде завтрашній день, що буде завтра. Через це були найбільші страхи, щоб наша країна не перетворилася в не країну, – розповів меценат, засновник благодійного фонду Ростислав Мельник.

“Волонтером сьогодні має стати кожен”, – усвідомив тоді Ростислав Мельник. Він всіляко підтримував учасників Революції гідності, а також брав активну участь у створенні самооборони Львова. Не залишив бізнесмен без уваги і родини героїв Небесної сотні.

21 людина. Саме стільки героїв втратила на Майдані Львівщина. Іван Бльок – один із них. Він загинув вранці 20 лютого від пострілу снайпера. Вдома на повернення героя чекали дружина та двоє дітей. Аби підтримати родину, Ростислав Мельник вже через півроку після трагічних подій виділив їм однокімнатну квартиру в одній з новобудов, що зведена Корпорацією РІЕЛ.

“Для нас це була велика несподіванка, не вірилось, але зразу вже за кілька днів приїхали хлопці, привезли сертифікат. Він був перший ініціатор такої допомоги. Було кілька таких забудовників, багато обіцяли, але він єдиний, завдяки кому наші родини отримали квартири. Тут, в першу чергу, високий дух людини. Він дійсно оцінив, зрозумів”, – сказала дружина героя Небесної сотні Наталя Бльок.

Загалом, Корпорація Нерухомості РІЕЛ виділила чотири квартири родинам героїв Небесної сотні. Ростислав Мельник закликав інших забудовників також підтримати родини загиблих.

“Ми спробували зібрати всіх львівських забудовників, аби домовитися, щоб львівську Небесну Сотню якось відзначити, бо вони боролися за нашу всіх свободу. Я хотів бути активним учасником процесів боротьби за незалежність і свободу нашої держави. А як я потім буду дітям чи внукам розповідати, що я вдома сидів чи буду брехати, що я в чомусь там приймав участь? Я так не міг. Я повинен був приймати активну участь”, – поділився меценат, засновник благодійного фонду Ростислав Мельник.

Ростислав Мельник і надалі опікуватиметься родинами героїв Небесної Сотні. Нині його фонд планує провести багато благодійних заходів. Крім того, львівський меценат буде домагатися, аби усі родини героїв Небесної Сотні отримали від держави особливий статус.