Реалії 2022 року разом із новими податками на нерухомість, беззаперечно відіб’ються на ринку житла та здорожчанні квадратних метрів. Однак найбільше на ціноутворення цьогоріч вплине вартість газу.
За словами Мельника, пандемія не особливо вплинула на попит. Навіть під час першого локдауну, ринок зупинився максимум на 3 тижні, далі – ситуація стабілізувалася. Єдине, що справді кардинально змінилося – це вимоги покупців. Зараз вони прагнуть отримати житло з власним робочим простором, лаунж-зонами, ігровими кімнатами та терасами.
Ми почали проєктувати такі рішення у всіх наших об’єктах ще 3 роки тому. Тоді ще ніхто не здогадувався, що буде пандемія, – додає Мельник.
Інший фактор, який часто пов’язують із можливим подорожчанням житла, – так званий “антиахметівський закон”. Відповідно до нього, дохід від продажу третього та наступних об’єктів нерухомості, проданих фізичною особою за рік, має оподатковуватися за стандартною ставкою – 18%. Мельник вважає, що бюджет не отримає переваг від нововведення, так само підвищений податок не вплине на вартість житла.
Водночас Генеральний директор КН РІЕЛ додає, що поточна ситуація в Україні лише тимчасово сповільнить ринок, а більшість покупців відкладуть рішення про придбання житла на 3 – 4 тижні. А ось стрімке подорожчання нерухомості можливе лише через підвищення вартості газу.